Mobiilsuslabor Ameerika Geograafide Assotsiatsiooni aastakonverentsil Washington DCs

3.-7. aprillil toimus Washington DCs Ameerika Geograafide Assotsiatsiooni aastakonverents, kus osalesid ka Mobiilsusuuringute labori teadurid ja doktorandid.

Konverentsi esimesel päeval viis Mobiilsusuuringute labor läbi vestlusringi mobiiliandmete kasutamise võimalustest ametlikus statistikas, kus esinesid Harvey Miller Ohio riiklikust ülikoolist, Anto Aasa ja Age Poom mobiilsusuuringute laborist, Menno-Jan Kraak Twente’i ülikoolist, Tuuli Toivonen Helsingi ülikoolist ja Matt Zook Kentucky ülikoolist.

Konverentsi osales rohkem kui 7000 geograafi üle maailma ja meie laborist tegi ettekande neli inimest:

Lektor Age Poom pealkirjaga “Developing dynamic greenspace exposure assessment methodology from long-term GPS tracking dataset”.

Teadur Anto Aasa “Calculation of population and migration statistics based on mobile positioning data”.

Doktorant Janika Raun “The role of major gateways on national tourism flows, measured by two types of tracking technologies”.

Doktorant Veronika Mooses teemal “Ethnic differences in outbound travel: a study with mobile phone data”.

Peale tiheda ja põneva konverentsiprogrammi leiti aega ka linnaga tutvuda ja koos toredalt aega veeta ning uusi ja vanu tuttavaid kohata.

Põnev arutelu mobiiliandmete kasutamise võimalustest ametlikus statistikas
PhD Age Poom “Developing dynamic greenspace exposure assessment methodology from long-term GPS tracking dataset”

PhD Anto Aasa “Calculation of population and migration statistics based on mobile positioning data”
Veronika Mooses “Ethnic differences in outbound travel: a study with mobile phone data”