Tudengite ruumikasutuse uuring 2016-2017

Uuringu eesmärk on selgitada välja ülikoolihoonete paiknemise mõju tudengite aja- ja ruumikasutusele, liikuvusele ja sellest tulenevale keskkonnakoormusele ning asukohaga seotud võrgustikule. Uuringu viime läbi koostöös Uppsala, Stockholmi, Helsingi ja Riia ülikoolilinnakute ning Tartu linnaplaneerijatega. Saadud tulemusi kasutame vaid teaduslikel eesmärkidel, mis on vajalikud teadmispõhiseks linnaplaneerimiseks ja Tartu kui tudengilinna paremaks õpikeskkonnaks kujundamisel. Uuring kestab 15 kuud.

Andmete kogumiseks kasutame nutitelefonidel põhinevat GPSi positsioneerimist Tartu ülikooli ja Cambridge’i ülikooli koostöös välja arendatud tarkvara YouSense abil.

YouSense tarkvara salvestab GPSi täpsusega asukoha, liikumise ja telefonikasutuse parameetrid, näiteks ekraani aktiveerimise, akutaseme või kõneakti, kuid ei salvesta kunagi suhtluse sisu, telefoninumbreid või külastatud veebiaadresse. Kogutud andmed edastab tarkvara reeglina wifi-võrgu vahendusel TÜ keemiahoones paiknevatesse turvatud serveritesse

Kui soovid uuringu kohta rohkem informatsiooni saada, siis palun võta ühendust uuringu koordinaatoriga – Kristi Post (kristi.post@ut.ee)

LBC logod koos

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial