TÜ töötajate ruumikasutusuuring 2016-2017

Uuringu eesmärk on selgitada välja ülikoolihoonete paiknemise mõju töötajate ja tudengite aja- ja ruumikasutusele, liikuvusele, keskkonnakoormusele ning asukohaga seotud võrgustikule. Uuringu viime läbi koostöös Uppsala, Stockholmi, Helsingi ja Riia ülikoolilinnakute ning Tartu linnaplaneerijatega. Saadud tulemusi kasutame vaid teaduslikel eesmärkidel, mis on vajalikud teadmispõhises linnaplaneerimises linnade, eelkõige Tartu jätkusuutlikkuse ja konkurentsivõime tagamiseks. Inimeste tegevuste ja ruumikasutuse seoseid oluliste tegevuskohtade paiknemisega on vähe uuritud; seni on need jäänud kvantitatiivse transpordimodelleerimise ja linnaruumi funktsionaalsuse uuringute varju. Töökoha ja teiste võtmetähtsusega hoonete paiknemine kujundab aga nende kasutajate tegevusruumi pikaajaliselt ja avaldab mõju kogu elukorraldusele.

Andmete kogumiseks kasutame nutitelefonidel põhinevat GPSi positsioneerimist Tartu ülikooli ja Cambridge’i ülikooli koostöös välja arendatud tarkvara YouSense abil. YouSense tarkvara salvestab GPSi täpsusega asukoha, liikumise ja telefonikasutuse parameetrid, näiteks ekraani aktiveerimise, akutaseme või kõneakti, kuid ei salvesta suhtluse sisu, telefoninumbreid või külastatud veebiaadresse. Kogutud andmed edastab tarkvara reeglina wifi-võrgu vahendusel TÜ keemiahoones paiknevatesse turvatud serveritesse.

Uuringus tagatakse Teie isiku anonüümsus ja isikuandmete kaitse vastavalt andmekaitse reeglitele ja sõlmitavale uurimislepingule. Andmeid ja osalejate identiteeti hoitakse eraldi ja turvatud süsteemides, andmete analüüsija Teie identiteeti ei tea. Uuringutulemusi ei ole võimalik siduda konkreetsete isikutega ja neis ei tooda välja üksikisikute tunnuseid, liikumisteid ega teisi uuritavaid parameetreid.

Kui soovid uuringu kohta rohkem informatsiooni saada, siis palun võta ühendust uuringu koordinaatoriga – Kristi Post (kristi.post@ut.ee)

LBC logod koos

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial